Zanim zaczniesz sesję, sprawdź na jakim poziomie pobudzenia wegetatywnego jest klient. Są bardzo proste sposoby na sprawdzenie stanu AUN. Jeśli jest w stanie równowagi układu wegetatywnego, powinien reagować na konkretne bodźce i przełączać się na życzenie ze stanu pobudzenia w stan relaksacji.
Dlaczego to ważne? Jeśli stwierdzisz, że odruchy nie występują prawidłowo, to oznacza, że klient żyje w permanentnym stresie. Może to opóźnić efekty terapii, lub spowodować , że będą one nietrwałe. A przecież chodzi o to , aby wyposażyć człowieka w zasoby do radzenia sobie ze stresorami i zmienić jego schematyczne myślenie, tak aby samodzielnie dostrzegał drogi ewakuacji z trudnych sytuacji.
Najbardziej pożądany stan AUN to stan zaangażowania społecznego polega na tym, że mamy poczucie bezpieczeństwa ,wewnętrznego spokoju, dobrostanu i dzięki temu w sytuacji stresowej, a nawet dramatycznej , potrafimy myśleć racjonalnie i podejmować decyzje adekwatne do naszych zasobów. W praktyce oznacza to , że jesteśmy w stanie być zarówno Obserwatorem i Uczestnikiem. To pozwala działać racjonalnie, nie instynktownie.
Jeśli ty – terapeuta nie masz prawidłowych automatycznych reakcji AUN, to percepcja postrzegania klienta może być zaburzona. Możesz np. ulegać emocjom / nie swoim. Nie będąc Obserwatorem, możesz mieć problem z racjonalną oceną sytuacji.

W przypadku stwierdzenia zaburzeń wegetatywnych , wprowadzamy procedurę naprawczą 😉 Stymulujemy punkty pojedynczo prawa i lewa, góra i dół Jelito Grube 20 / LI 20 , oraz Pęcherz Moczowy 2/BL2 . Na każdym punkcie pracujemy do 1 minuty, na trzech poziomach ucisku : 20 sekund ucisk na poziomie delikatnego czucia skóry, 20 sekund ucisk na poziomie czucia mięśni, 20 sekund ucisk na poziomie kości.
Optymalne jest uzyskanie odruchu przy najmniejszym bodźcu.

Autoterapia układu nerwowego i przywrócenie prawidłowych reakcji wspiera zdrowienie na każdym poziomie ciała; emocjonalnym, fizycznych, duchowym . Pozwala odzyskać kontrolę na reakcjami fizycznymi , schematami myślowymi . Ziewajmy, wzdychajmy i przełykajmy ślinę!
Materiał przygotowany przez Adatomia Adrianna Suska