Formatting

Czym jest formatowanie?

To sposób użycia kombinacji układów rąk, czyli Trybów Palcowych i punktów akupunkturowych w celu uzyskania dostępu do określonego obszaru ciała lub funkcji.

Wyobraź sobie, że jeśli nasze ciało działa jak Biokomputer (Alan Beardall DC), to Format jest jak otwieranie określonego folderu, w którym może się znajdować wiele innych informacji lub nawet wiele pod-folderów.

Tan sposób pracy został pierwotnie opracowany przez Richarda D. Utt L.A i wprowadzony na jego warsztatach “ Fizjologia stosowana i Mózg” w 1988 roku. Podczas tych warsztatów Richard nauczył studentów, że poprzez włożenie do obwodu Trybu Anatomii i Trybu Gruczołu jednocześnie dotykając punktów akupunkturowych CV 23 i CV 24 otwieramy “folder” Mózg, a następnie wkładając do obwodu inne punkty akupunkturowe, można otworzyć inne “pod-foldery” jak Hipokamp, Ciało migdałowate czy Układ Limbiczny. A w drugiej kolejności korzystając z Trybu Formatowania można ocenić fizjologiczne funkcje w dowolnym obszarze anatomicznym lub fizjologicznym.

Między końcem lat 80.,a początkiem lat 90. aby zapewnić specyficzność wymaganą do bezpośredniego zajęcia się określonymi funkcjami fizjologicznymi Richard Utt stworzył system, który później nazwano Formatowaniem Akupresury. Model ten wykorzystywany jest do “dopasowania” rezonansu częstotliwości między określonymi kombinacjami Punktów Akupunktury i Trybów Palcowych oraz określonymi funkcjami fizjologicznymi lub strukturami anatomicznymi. Podczas aktywowania kombinacji punkt aku-tryb palcowy, czyli dotykania i/lub trzymania jednocześnie odpowiedniej częstotliwości i punktów akupunktury, występuje zmiana wskaźnika(testowanego mięśnia), oznacza to że w określonym obszarze fizjologicznym lub strukturze anatomicznej występuje stres. 

W języku Formatowania istnieje również istotna różnica, jak punkty aku i Tryby Palcowe są używane ( z lokalizacją obwodu (CL)):  jeden po drugim, czy jednocześnie. Zależy to od tego czy format jest napisany między jednym Trybem Palcowym, a drugim lub między punktami aku:

  • Jeśli występuje znak “+”, oznacza to, że różne kombinacje muszą być wrzucone do obwodu jeden po drugim
  • Jeśli występuje znak “x”, oznacza to, że różne kombinacje muszą być wrzucone do obwodu jednocześnie

Formatowanie Akupresury wykładniczo rozszerza możliwości komunikowania się z ciałem. Autorzy tacy jak Charles Krebs PhD (LEAP i Brain Integration) i Hugo Tobar (Neuroenergetic Kinesiology) stworzyli wiele różnych formatów akupresury dla wielu różnych struktur i funkcji ciała. 

Źródło: https://www.appknowlative.com/

Inne artykuły

Zakładka “Gabinety”

Kochani, zgodnie z zapowiedziami, Polskie Stowarzyszenie Kinezjologii Zintegrowanej działa coraz prężniej!  Właśnie ruszyła zakładka “Gabinety” na stronie Stowarzyszenia, w której każdy członek PSKZ może wykupić

Koherencja serca

Jaką moc mają punkty serca? Punkty  serca (CV22  x KI27 L+R x CV18 x CV14) zostały opracowane przez Susan Probert (Australian Applied Physiologist) poprzez intuicyjne

Tryby palcowe

Czym są Tryby palcowe? System językowy oparty na ułożeniu rąk (podobnie jak w języku migowym lub jak mudry), w którym poszczególne palce dotykają określonych punktów

Zostań członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Kinezjologii Energetycznej