Koherencja serca

Jaką moc mają punkty serca?

Punkty  serca (CV22  x KI27 L+R x CV18 x CV14) zostały opracowane przez Susan Probert (Australian Applied Physiologist) poprzez intuicyjne zrozumienie mocy tych punktów.

Susan zaobserwowała, że podczas pracy z „obwodem” gdy pojawiał się problem,  testowany mięsień często stawał się nadmiernie zablokowany lub nadmiernie osłabiony, a pacjent nie był w stanie poradzić sobie ze stresem spowodowanym danym problemem  na poziomie świadomym lub podświadomym w sposób homeostatyczny.

Z interpretacji Susan wydawało się, że na tego typu stres pojawia się reakcja oddzielenia lub reakcja dysocjacyjna.   To tak, jakby osobowość po prostu nie mogła sobie poradzić z danym stresem, a ciało samo chciało sobie z nim poradzić powodując wyżej opisany stan mięśni. I aby poradzić sobie z tą sytuacją można zastosować metodę opracowaną przez Susan.

Metoda ta polega na jednoczesnym trzymaniu  punktów serca (CV22  x KI27 L+R x CV18 x CV14) pozwalając  „zresetować” obwód i pozwolić osobie na „obecność” nawet w obliczu stresu danego problemu.

Źródło: Energetic Kinesiology. Principeles and Practice. Charles T Krebls, Tania O’Neill McGowan

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, punkty te należy przytrzymać do momentu uczucia pulsacji.

W dalszych pracach Susan zauważyła,  że czasami po trzymaniu danych punktów wskaźnik nie daje zmiany. Może to oznaczać, że problem jest bardziej zróżnicowany i ma charakter duchowy. W takiej sytuacji trzeba dodać szósty punkt, a mianowicie GV 20 i dodać go do obwodu. Jeśli w tym momencie nastąpi zmiana wskaźnika, jest to dla nas informacja, aby trzymać sześć punktów na raz do momentu pulsacji.

Pulsacja oznacza, że ciało poradziło sobie ze stresem, a mięsień powrócił do normalnej homeostazy.

Problem, który powoduje nadmiernie zablokowany lub nadmiernie osłabiony mięsień może być spowodowany reorganizacją struktur energetycznych dawnej i głęboko zakorzenionej nierównowagi. W momencie kiedy trzymanie punktów serca powoduje zdjęcie takiego stresu oznacza to, że ciało na poziomie dla nas nieświadomym daje nam informację, że problem znajduje się na wyższym poziomie podświadomości lub na poziomie duchowym.

Procedura trzymania punktów serca jest odpowiednią metodą, aby równoważyć takiego typu problemy, ale również może być stosowana jako procedura korekcji po wykonaniu sesji kinezjologii energetycznej.

Źródło: Energetic Kinesiology. Principeles and Practice. Charles T Krebls, Tania O’Neill McGowan

Inne artykuły

Zakładka “Gabinety”

Kochani, zgodnie z zapowiedziami, Polskie Stowarzyszenie Kinezjologii Zintegrowanej działa coraz prężniej!  Właśnie ruszyła zakładka “Gabinety” na stronie Stowarzyszenia, w której każdy członek PSKZ może wykupić

Tryby palcowe

Czym są Tryby palcowe? System językowy oparty na ułożeniu rąk (podobnie jak w języku migowym lub jak mudry), w którym poszczególne palce dotykają określonych punktów

Formatting

Czym jest formatowanie? To sposób użycia kombinacji układów rąk, czyli Trybów Palcowych i punktów akupunkturowych w celu uzyskania dostępu do określonego obszaru ciała lub funkcji.

Zostań członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Kinezjologii Energetycznej