Tryby palcowe

Czym są Tryby palcowe?

System językowy oparty na ułożeniu rąk (podobnie jak w języku migowym lub jak mudry), w którym poszczególne palce dotykają określonych punktów na innych palcach podczas wykonywania testu mięśniowego.

Tryby dłoni (Hand Mode) lub Tryby Palcowe (Finger Mode) zostały po raz pierwszy opisane i wprowadzone w dziedzinie kinezjologii przez Alana Beardalla w latach 70-tych. Tryby dłoni to pozycje palców, które tworzą trójwymiarowy symbol lub kształt, który generuje częstotliwość. Częstotliwość ta oddziałuje z polem energetycznym ciała, powodując kinetyczną zmianę napięcia mięśniowego, jeśli rezonuje lub ma związek z czymkolwiek, co dzieje się w ciele. 

Są „językiem”  w Kinezjologii Energetycznej i podobnie jak radio dostraja się do konkretnej stacji, dopasowując częstotliwość. Tryby dłoni/tryby palcowe mają określone znaczenie, które umożliwiają ciału komunikację poprzez reakcję monitorującą mięśnie. 

Odkrycie tego “języka” nastąpiło całkiem przypadkowo. Podczas jednej z sesji Beardall znalazł słaby mięsień, który nagle bez żadnej korekty stał się silnym mięśniem. Podczas próby wyjaśnienia, jak to się mogło stać, Beardall zauważył, że pacjent dotyka w momencie testowania kilku palców. Ponowne testowanie z otwartą ręką skutkowało pierwotnym słabym mięśniem a konkretne ułożenie dłoni było w stanie zmienić reakcję mięśni! Począwszy od tego odkrycia, Beardall odkrył setki różnych trybów umożliwiających komunikację z ciałem pacjenta. 
Tryby mogą być używane do zadawania pytań ciału na temat nierównowagi energetycznej. Dodatkowo Tryb powodujący zmianę w mięśniu wskaźnikowym będzie wskazywał na związek reprezentowanej częstotliwości z sytuacją ciała w danym czasie.  Jeśli spojrzymy na korę somatosensoryczną, możemy zrozumieć, jak istotne są tryby z perspektywy neurologicznej. Nawet jeśli wydaje się, że jest to niewielki ruch (niby zwykłe ułożenie palców lub dłoni), w rzeczywistości jest to ogromna aktywacja neurologiczna. Dlatego prawdopodobnie we wschodniej tradycji istnieje ogromna kultura dotycząca mudr, które mogą wpływać na ciało w podobny sposób jak pozycje podczas ćwiczenia jogi. 

Na początku lat 80-tych dr Bruce Dewe i jego żona Joan Dewe skompilowali obszerną bazę danych technik kinezjologii energetycznej w systemie trybów palcowych, podczas gdy Alan Beardall, a później Richard Holding, opracowali obszerną bazę trybów dłoni w Kinezjologii Klinicznej.
Jeśli postrzegamy kinezjologię jako system komunikacji, to włąsnie tryby rąk są sposobem na zadawanie bardzo konkretnych pytań, aby określić, której korekcji lub pracy użyć. 

Richard Utt, założyciel Fizjologii Stosowanej (AP) w 1986 r., przedstawił ideę wykorzystania kombinacji trybów dłoni i punktów wskaźnikowych do oceny określonych obszarów lub funkcji ciała, co zostało nazwane formatowaniem. 

Źródło: https://www.appknowlative.com/

Inne artykuły

Zakładka “Gabinety”

Kochani, zgodnie z zapowiedziami, Polskie Stowarzyszenie Kinezjologii Zintegrowanej działa coraz prężniej!  Właśnie ruszyła zakładka “Gabinety” na stronie Stowarzyszenia, w której każdy członek PSKZ może wykupić

Koherencja serca

Jaką moc mają punkty serca? Punkty  serca (CV22  x KI27 L+R x CV18 x CV14) zostały opracowane przez Susan Probert (Australian Applied Physiologist) poprzez intuicyjne

Formatting

Czym jest formatowanie? To sposób użycia kombinacji układów rąk, czyli Trybów Palcowych i punktów akupunkturowych w celu uzyskania dostępu do określonego obszaru ciała lub funkcji.

Zostań członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Kinezjologii Energetycznej